Apple představí nové iPhony už za pár dní

Už za pár dní se uskuteční každoroční Apple keynote kde americká společnost představuje nová zařízení. Letos však s měsíčním skluzem a pouze v online podobě bez diváků.

Bez iPhonu by to nešlo.

Co by to byl za rok kdyby Apple nepředstavil nové vlajkové iPhony? Po Zářijové konferenci, kde Apple představil „pouze“ nové Watch Series 6 a nové iPady byla většina fanoušků zklamaných, neboť září byl obvykle ten měsíc, kdy přicházely nové iPhony. Teď je již skoro stoprocentní, že se nové iPhony představí nadcházející úterý 13.10.2020. A podle úniků několika leakerů se Apple letos opravdu předvede.

Rendery nových iPhonů. Zdroj: forbes.com

Kolik jich nakonec vlastně bude?

Jelikož podle úniků několika leakerů, by Apple měl letos představit hned 4 iPhony. A letos by si měli vybrat podle velikosti skutečně všichni. Úhlopříčka nejmenšího ze zařízení pravděpodobně označený jako „iPhone 12“ nebo „iPhone 12 mini“ bude začínat na 5,4″. Větší z iPhonů, který nebude označený jako „Pro“ verze bude mít uhlopříčku 6,1″. Dva „Pro“ modely s jejichž značením začal Apple u loňských „jedenáctek“ budou mít úhlopříčky 6,1″ a 6,7″. Všechny letos představené iPhony by měly mít OLED panel s jemností pixelů přesahující 450ppi.

A14 již známe.

Jelikož se nové procesory A14 letos ukázaly díky iPadu Air dříve než samotné iPhony, je jasné, že výkon a optimalizace bude zas o kus dál. Tomu pomůže i nová 5nm technologie výroby, kterou zajistí firma TSMC. A tak se můžeme těšit až o 15% nárůst výkonu a až 30% úsporu energie oproti loňskému A13. Ale tato čísla nejsou pro klasické uživatele tak podstatná, jelikož s výkonem nemají problémy i několik let staré iPhony a baterie nabídne klasickou jednodenní výdrž. Co se paměti týče levnější iPhony by měly dostat 4GB RAM a verze Pro potom 6GB paměti RAM. Úložiště bude pravděpodobně začínat na 64GB u levnějších modelů a 128GB u modelů Pro.

Nový procesor Apple A14. Zdroj: macworld.com

A co další parametry?

Zadní fotoaparáty na „Pro“ verzích budou nabízet 3 čočky: klasickou, širokoúhlou a teleobjektiv s pětinásobným optickým zoomem. Tyto modely by také měly disponovat senzorem LIDAR pro zlepšení kvality fotek a AR. Dva levnější modely pak budou disponovat dvěma čočkami, kdy klasický fotoaparát doplní ještě širokoúhlý. Dále by iPhony měly disponovat anténou pro připojení k sítím 5G a rychlejším bezdrátovým nabíjením.

Bez sluchátek a nabíječky.

Když Tim Cook při zářijové konferenci nastiňoval, jak chce do roku 2030 dosáhnout toho, že bude uhlíkově neutrální včetně všech dodavatelů, jako jednu z akcí zmínil odstranění adaptéru u nových zařízení. Letos by tedy nové iPhony měly skutečně přijít bez nabíjecího adaptéru a sluchátek v balení. V krabičce bychom měli tedy nalézt pouze samotný iPhone a kabel USB-C na Lightning konektor. Není jisté, zda se absence síťového adaptéru bude pouze levnějších z iPhonů nebo všech zařízení.

A dál?

I když je jasné, že většinu času konference zabere představení nových iPhonů spekuluje se i nad představením nového HomePodu mini s čipem S5 a cenovku pouze 99 dolarů. Už od loňska se mluví také o představení nových lokalizačních přívěšků AirTags, ale těch bychom se ani na téhle konferenci nakonec dočkat neměli. Jako každý rok se nad novými zařízeními americké společnosti spekuluje už měsíce před představením, ale co je nakonec pravda a co ne se dozvíme už za pár dní v úterý 13.10.2020 v 19:00 našeho času.

HomePod mini. Zdroj: 9to5mac.com