Co můžeme čekat od listopadové konference Applu?

Apple po nabitých zářijových a říjnových konferencích, kde představil nové iPady Air, hned čtyři iPhony 12 a mnoho dalšího má stále co nabídnout. Oznámil totiž další konferenci, která se bude konat v úterý 10. listopadu 2020 v 19:00 našeho času a může to být zdaleka nejlepší letošní konference. Jak je již zvykem konference bude probíhat pouze ve formě online prezentace.

One more thing

I když Apple s novými iPhony nasadil laťku opravdu vysoko, to nejlepší jsme letos ještě neviděli. Listopadová konference nese příznačný název „one more thing“ a jedná se o větu, kterou Steve Jobs oznamoval to nejlepší na konec ještě za dob prvních iPhonů. Představit by se totiž mělo hned několik nových Maců, které již budou osazeny ARM čipy z produkce Applu. Započne tak éra nových výkonných zařízení s novou architekturou čipů.

Co vše nový Apple čip nabídne. Zdroj macrumors.com

Apple nahradil Intel

Tímto krokem tedy rozváže s Intelem téměř patnáct let trvající spolupráci na poli procesorů. V roce 2006 na WWDC Steve Jobs oznámil novinu o přechodu z procesorů PowerPC na architekturu x86 od Intelu. A v následující dekádě Apple představil to nejlepší, co jsme doposud v poli stolních i přenosných počítačů viděli. A nyní se Apple pokusí posunout tato zařízení zase o kus dál.

Hned tři nové MacBooky

A podle informací, které se objevily na stránkách Bloombergu se bude jednat hned o tři zařízení. Jednat by se konkrétně mělo o 13″ Macbooku Pro, 16″ Macbooku Pro a 13″ Macbooku Air. Bližší informace ohledně výkonu nebo názvu čipů zatím nejsou známy a bude tak opravdu velkým překvapením s čím vším se Apple nakonec předvede.

Aktuální nabídka Macbooků. Zdroj Apple.com

Možný příchod Apple AirTags a AirPods Studio

Je vcelku nepravděpodobné, že Apple skončí „pouze“ u představení jednoho typu výrobků, tedy MacBooků. A tak se otevřely dveře novým spekulacím ohledně takzvaných AirTags, což jsou lokalizační přívěšky, které spolupracují s aplikací „Find my“ díky kterým byste mohli najít například ztracené klíče nebo kam jste zaparkovali své auto. Podle nejnovějších informací by AirTags přijít rovněž ve dvou velikostech s odlišnou kapacitou baterie.

Možná podoba přívěšků AirTags. Zdroj: macrumors.com

Dále se mluví také o nových a prvních náhlavních sluchátkách pod značkou Apple. Budou nést název AirPods Studio a jak je v Applu ve zvyku mělo by se jednat o neobyčejný zvukový zážitek. Budou disponovat hned řadou chytrých funkcí včetně podpory Siri. Za zmínku stojí i Apple TV, která nedostala upgrade už více než tři roky a její nová verze je tedy více než na čase. S čím se americká společnost předvede můžeme sledovat přímo na stránkách Applu nebo na jejich YouTube kanále.