HomePod mini hlásí první chybu s připojením k WiFi.

Uživatelé malého chytrého reproduktoru Apple HomePod mini hlásí první problémy s připojením k WiFi. Chyba způsobuje úplné odpojení HomePodu od WiFi, přičemž hlasová asistentka Siri hlásí, že má problém s připojením k internetu.

Podle vlákna, které se objevilo na stránkách podpory Applu je zřejmé, že s tímto problémem má problém více uživatelů. Tento problém se však zatím nepodařilo vyřešit, protože není jasné, co tento problém způsobuje. Podle vyjádření podpory Applu tuto chybu způsobuje router domácí sítě nikoli reproduktor samotný. Po této odpovědi se na stránkách podpory Applu strhla bouře negativních komentářů. „Není možné, že na mém 2 roky starém routeru Homepod mini nefunguje, když vše ostatní funguje jak má“, napsal jeden z nich.

HomePod mini
HomePod mini je k dostání ve dvou barevných variantách. | Foto: Apple

Při výskytu této chyby podpora Applu doporučuje restartovat HomePod mini nebo zařízení restartovat do továrního nastavení. Avšak i tyto opatření jsou podle uživatélů pouze dočasná. Stejný problém se řeší také na Redditu. Podle uživatelů streamování obsahu a hudby skrze AirPlay funguje bez problému, avšak připojení k internetu je nefunkční. Zda Apple začal pracovat na opravě pomocí aktualizace zatím není jasné. Apple se zatím k tomuto problému zatím oficiálně nevyjádřil.

HomePod mini je přírůstek do rodiny chytrých reproduktorů Applu. Tento malý reproduktor byl představen spolu s iPhony 12 v letošní říjnové konferenci. Spolu s větším HomePodem tvoří skvělou bránu do chytré domácnosti pokud chcete používat řešení od Applu. HomePod mini však míří na větší masy uživatelů, protože nasadil příjemnou cenovku pouze 99 dolarů. U nás není oficiální podpora, protože Siri neumí komunikovat Česky. Někteří tuzemští obchodníci však nový chytrý reproduktor od Applu dováží ze zahraničí a nasadili mu cenovku 3499 Kč.

Produktové video nového HomePodu mini na oficiálním videu od Applu.

Zdroj: 9to5mac.com