Audi příští rok vybaví e-tron výkonnější nabíječkou.

Německá automobilka Audi v roce 2021 částečně aktualizuje elektrické SUV e-tron. Přibude nová volitelná inteligentní nabíječka se schopností nabíjet až 22kW. Další zajímavou novinkou je bezesporu nový volant.

Audi e-tron má již nyní poměrně výkonnou 11kW palubní nabíječku. Do volitelné výbavy však nyní přibyla možnost zakoupení dvou nabíječek a nabíjení až rychlostí 22kW. Rychlonabíjení stejnosměrným proudem bylo vždy skvělé, ale nyní přibyla i možnost nabíjet rychle i střídavým proudem což mnoho majitelů nového e-tronu jistě ocení. Docílit toho půjde díky tomu, že přibude možnost dokoupit druhou palubní nabíječku a nabíjet tak elektromobil ze dvou zdrojů zároveň.

Audi e-tron
Nová inteligentní palubní rychlonabíječka | Foto: Audi

Tesla v minulosti také nabízela takový systém nabíjení, ale tuto možnost zrušila z důvodu malého odbytu těchto nabíječek. To by nemusel být případ Audi, protože nemá schopnost nabíjení na Superchargerech, je možné že o tuto nabíječku bude vetší zájem. Audi navíc spojila síly se technologii SMA solar a díky tomu nabíjení elektromobilu v domácnosti nabídne mnoho inteligentních funkcí. Jako například Audi bude moci kontrolovat nabíjecí proud podle celkové spotřeby domácnosti a nabíjet tak z volné energie, aby nedošlo k přetížení elektrické sítě. Nabíječka také uživateli dovolí nastavit plán nabíjení a nabíjet tak například z levnějšího proudu. Pokud domácnost bude vybavena také fotovoltaickým systémem, bude možnost elektromobil nabíjet přednostně právě touto čistou energií. V neposlední řadě nový nabíjecí systém dovolí ochranu nabíjení PIN kódem. Tato možnost přibyde do modelů e-tron 50 a e-tron S v půlce roku 2021.

Audi e-tron
Trojramenný multimediální volant nového e-tronu. |Foto: Audi

Nový multimediální volant je ještě inteligentnější

Audi také představilo nový multifunkční trojramenný volant. Ten dovolí řidiči ještě pohodlnější ovládání auta díky citlivému obvodu volantu při jízdě, kdy elektromobil hlídá jízdní pruh. Toho systému se stačí pouze zlehka dotknout jednou za minutu pro ujištění, že jste schopni převzít nad automobilem kdykoliv kontrolu. Nový e-tron také nabídne možnost objednání velkých 22″ kol za příplatek.

Audi e-tron
Přibyla také možnost objednávky 22″ kol. | Foto: Audi

Zdroj: electrek.co

Sdílet