Rivian zveřejnil ceny svých elektromobilů

Futuristický elektromobil R1T je elektrický pickup od nové americké sportovní značky Rivian. Online konfigurátor byl spuštěn 16. listopadu pro držitele rezervací, první auta se mají začít vyrábět v červnu 2021.

  • Elektrický pickup R1T bude stát v základní verzi zhruba 1 666 000 Kč.
  • SUV R1S začne na ceně 1 722 000 Kč, na trh přijde v srpnu.
  • Tyto dva elektromobily ponesou zprvu název Launch Edition a budou nabízet dojezd více než 480 Km, ačkoli volitelná 650 Km baterie bude k dispozici v lednu 2022.

Model Launch Edition s balíčkem Adventure

Modely Launch Edition dostanou prémiový balíček s názvem Adventure. Bude zahrnovat panoramatickou celoskleněnou střechu a 4G internet pro aktualizace. Zahrnuje také Off-Road výbavu s motorovým krytem, palubním vzduchovým kompresorem a zesíleným štítem podvozku.

Všechny vozidla Rivian získají funkci Driver+, hands-free pro asistenci řidiče, automatické řízení, možnost upravovat rychlost a měnit jízdní pruhy na váš povel. Firma zdůraznila, že vyžaduje neustálou pozornost řidiče.

Interiér Launch Edition s balíčkem Adventure | Foto: Rivian

Na silnici i mimo ni chceme lidem dát mnohem víc, než očekávají.

Max K. | Ředitel dynamiky vozidel

Výkon a funkce Rivianu

Model R1T má narozdíl od Tesla model 3 pohon všech kol, kde je každé kolo poháněno vlastním elektromotorem. Model s výkonem 135 kWh bude nejrychlejší varianta s výkonem 754 koní. Z 0 na 100 zvládne za neuvěřitelné 3 sekundy. Elektromotor na každém kole umožňuje to, co Rivian nazývá Tank Turn, což nastaví elektromotory tak, aby otáčely levé kola v opačném směru než ty pravé. Auto se pak může točit kolem své osy. Níže se můžete podívat na ukázkové video této funkce.

Ukázka funkce Tank Turn

Rivian jde pomalu do prodeje

Už jsou to téměr dva roky, kdy jsme mohli poprvé vidět Rivian. Teď to vypadá, že se vše blíží do finále. Společnost otevřela online konfigurátor, zatím pouze pro držitele rezervací a od 23. listopadu bude mít možnost nakonfigurovat si tento elektromobil každý zájemce.

Rivian bude prozatím pouze na americkém trhu, kde navíc spojil síly s firmou Amazon, pro který bude vyrábět elektrické dodávky na rozvoz zboží. Expanze do Evropy se plánuje v roku 2022.

Zdroj caranddriver.com