Bezdrátová nabíječka Belkin se snaží fungovat jako AirPower

Bezdrátové nabíječky stále přetrvávají navzdory skutečnosti, že ve srovnání s klasickou nabíječkou je pomalejší, méně efektivní a existuje šance, že telefon nesprávně umístíte na nabíječku. Belkin se snažil, aby bezdrátové nabíjení bylo trochu víc pohodlnější.

Bezdrátové nabíječky jsou k dispozici téměř všude a vyrábí je dokonce i Ikea. Bezdrátová nabíječka TrueFreedom Pro od společnosti Belkin stojí v přepočtu 2 850 Kč. Jedna se o nabíjecí podložku, která nemá problém s přesným umístěním vašich zařízení. Podložka v sobě obsahuje 16 nabíjecích cívek, což znamená, že zařízení může nabíjet téměř kdekoliv, kde zařízení položíte. Zvládne taky dvě kompatibilní zařízení současně, ať už jde o iPhony, telefony Pixel, bezdrátová sluchátka nebo jakékoliv zařízení podporující bezdrátové nabíjení.

Ukázka 16 nabíjecích cívek
Ukázka 16 nabíjecích cívek | Foto: Belkin

TrueFreedom Pro

TrueFreedom Pro je vcelku stylová a nenápadná nabíječka, s černým matným povrchem a chromovaným lemováním. Umožňuje umístit dva telefony nebo sluchátka kamkoli na podložku a nabíjet 10 W pro každé zařízení současně. Několik nabíjecích cívek napájí celý povrch podložky, což eliminuje potřebu dokonalého položení vašich zařízení. Špičková technologie se setkává se sofistikovaným designem v jedné pokrokové bezdrátové nabíječce. 

Tato nabíječka není kompatibilní s modely iPhone 12 a neumí nabíjet Apple Watch, což je pro tuto nabíječku velká škoda.

Pohled na TrueFreedom PRO
Pohled na nabíječku TrueFreedom PRO | Foto: Belkin

AirPower

Bezdrátová nabíječka Apple AirPower měla napájet více zařízení najednou ( iPhone, AirPods a Apple Watch ) z jedné podložky. AirPower by měl několik překrývajících se cívek, aby se vyhnul problému bezdrátových nabíječek při pokládání zařízení.

AirPower nikdy nespatřilo světlo světa. Osmnáct měsíců poté, co byla oznámena na své konferenci v září 2017, společnost ukončila vývoj nabíjecí podložky, přičemž senior viceprezident společnosti Apple pro hardware Dan Riccio řekl: „Došli jsme k závěru, že AirPower nedosáhne našich vysokých standardů.“ Dodal: „Stále věříme, že budoucnost je bezdrátová, jsme odhodláni posunout bezdrátovou zkušenost vpřed.“ Výsledkem pravděpodobně byl MagSafe, který se objevil u letošních zařízení.

Apple AirPower
Render bezdrátové nabíječky AirPower | Foto: Apple

Zdroj: engadget.com

Sdílet