DJI Mini 2: malý dravec s velkým výkonem

Koncem tohoto týdne čínská společnost DJI oficiálně představila druhou verzi svého nejmenšího dronu s názvem Mini 2. S hmotností pouze 249g se ještě těsně vejde do omezení registrace v některých státech a díky tomu se tento maličký dron stal celosvětově opravdu populární.

Parádní 4K video

Oproti první verzi má hned řadu vylepšení. Mezi to hlavní patří bezesporu podpora 4K videa při 30 snímcích za vteřinu. Dále nabízí jako jeho předchůdce video formáty 2.7K v 30 snímcích za vteřinu a 1080p v až 60 snímcích za vteřinu s větším bitratem až 100Mbps. Mini 2 je vybaven velkým 1/2.3” CMOS senzorem se světelností f/2.8 a rozlišením 12MP a možností fotit do formátu RAW.

Miniaturní dron DJI Mini 2. Zdroj: dji.com

Mini 2 dostal spoustu vylepšení

Další z důležitých vlastností je rovněž podpora OcuSync 2.0 narozdíl od předchozí Wi-fi technologii a díky tomu dokáže letět až do vzdálenosti 10 km. Na tuto vzdálenost dokáže rovněž přenášet živě video ve formátu 720p/30 s latencí maximálně 200ms. Maximální rychlost dronu se rovněž zvedla na 16 m/s. Tento malý drobek dostal rovněž vylepšený ovladač, který byl představen už s jeho větším bratrem Air 2.

Ovladač se oproti minulé verzi mírně zvětšil. Zdroj: dji.com

Každá minuta se počítá

I když by se mohlo zdát, že se na úkor všech nových funkcí musí zkrátit doba letu, není tomu tak. Doba letu se dokonce prodloužila, byť jen o úsměvnou jednu minutu ale schopnost 31 minut trvajícího letu je opravdu úctyhodný výsledek. I když tato hodnota je možná pouze v nejlepších možných podmínkách, a tak se doba letu v silném větru nebo se zapnutým sportovním režimem může mírně zkrátit.

Opravdu bohaté příslušenství

Mini 2 se bude prodávat ve dvou variantách. Levnější standardní verzi a verzi Fly More Combo. V základní verzi naleznete pouze dron samotný, jednu baterii, ovladač a sadu náhradních vrtulí. V dražším balení oproti základní verzi naleznete navíc dvě baterie, tři sady náhradních vrtulí a nabíječku na 3 baterie zároveň. Tuto praktickou nabíječku můžete rovněž použít jako powerbanku pro nabíjení vašich zařízení. Dále pak dostanete vcelku vzhlednou brašnu na přenášení dronu i s veškerým příslušenstvím.

Bohaté příslušenství v balení Fly More Combo. Zdroj: store.dji.com

Mírné zvýšení ceny celkovému dojmu neubere

Navzdory všem těmto vylepšením se bohužel nepovedlo udržet cenu stejně nízko jako u předchůdce. I když to není zdražení nijak ohromné. Cenovka v našich končinách začíná na baťovských 12999 Kč za standardní verzi a 16999 Kč za Fly More Combo. Základní verze je již v prodeji a verze Fly More Combo bude dostupná od 9. listopadu tohoto roku.

Oficiální video k uvedení dromu DJI Mini 2.
Sdílet