Echo Buds společnosti Amazon získaly sledování kondice

Bezdrátové sluchátka Echo Buds od společnosti Amazon získaly novou funkci sledování fitness aktivity. Umožňují sledovat vaše kroky, spálené kalorie, vaší rychlost a vzdálenost. Všechny tyto funkce lze používat hlasovými příkazy Alexa.

  • Spolupracují s hlasovou astistentkou Alexa na streamování hudby, přehrávání zvukových knih Audible, telefonování nebo získávání pokynů.
  • Vydrží 5 hodin přehrávat hudbu na jedno nabití a až 20 hodin s nabíjecím pouzdrem.
  • Podporuje přístup k Siri nebo Google Assistant – stačí stisknout a podržet sluchátko.

Podle The Verge používají Echo Buds vestavěné akcelerometry ke sledování vašich kroků, které se používají společně s osobními statistikami, které zadáváte do cvičebního profilu v aplikaci Alexa. 

Ukázka Amazon Echo Buds
Ukázka Amazon Echo Buds | Foto: digitaltrends

Amazon oznámil že nová funkce by se měla být uživatelům dostupná v příštích několika dnech. Blíží se Black Friday, a tak je jasné že jde společnosti o to, aby mohl právě tyto sluchátka nabídnout s novou funkcí.

V každém případě by funkce sledování aktivity mohly zvýšit konkurenci pro Apple AirPods, které nenabízí žádnou funkci sledování cvičení. Sluchátka dříve měly docela vysokou cenu 130$ ( 2 862 Kč ) – nyní je Amazon nabízí za nižší cenu 80$ ( 1 761 Kč ) – což z nich dělá velmi dostupné zařízení.

Ukázka bezdrátových sluchátek společnosti Amazon

Zdroj: theverge.com, techcrunch.com