Google Pixel 5: Ve všem lepší… téměř

Google aktuálně představil svoji novou vlajkovou loď Pixel 5 a tentokrát to vypadá, že konečně doladili všechny nedokonalosti po loňském zklamání v podobě Pixelu 4.

Konečně pořádný displej

Ani u displeje není moc co vytknout. Konečně totiž zabírá celou čelní stranu, snad vyjma 8 Megapixelové selfie kamery, která je v podobě „průstřelu“ na levé horní straně displeje. Šesti palcový OLED panel zabírá 85.9% přední strany telefonu a nabízí rozlišení 1080 x 2340 pixelů. Panel s obnovovací frekvencí 90Hz a podporou HDR10+ s možností Always-on potom překrývá sklo Gorilla Glass 6.

Google Pixel 5. Zdroj: Google

Obrovská baterie v menším těle

V čem se Google letos opravdu předvedl tak to bezesporu v baterii. Oproti loňským 2800 mAh se letos baterie zvětšila až na 4080 mAh. A to i vůči tomu, že telefon „zhubnul“ téměř ve všech rozměrech včetně váhy. Pixel také nabízí až 18W rychlé nabíjení a má podporu bezdrátového nabíjení i přes to, že záda telefonu jsou vyrobena z hliníku.

Android 11 v plné síle

U nové vlajkové lodi nesmí samozřejmě chybět ani nejnovější systém který nese již pořadovou číslovku 11. I když Google letos nasadil poněkud slabší procesor, konkrétně Snapdragon 765G než v předchozím modelu, kde byl Snapdragon 855 se dá počítat s tím, že telefon bude naprosto bez problému zvládat i ty nejnáročnější hry, které jste schopni v obchodu Google Play najít. Pixel 5 má rovněž podporu 5G.

Teleobjektiv nezaujal

Google letos rovněž vyměnil zadní teleobjektiv „zábavnějším“ širokoúhlým objektivem. A to i díky kritice, kterou loňský model díky absenci širokoúhlého objektivu. Rozlišení kamer zůstávají stejná jako loni, tedy 12MP hlavní kamera a 16MP širokoúhlý objektiv. Přední selfie kamera v podobě „průstřelu“ má již zmíněných 8MP.

Kamera Pixelu 5. Zdroj: Google

Každý má nedostatky

I přes to, že se Google se svými vlajkovými loděmi zlepšuje, telefonu nelze vytknout například absence wifi 6, který se s odstupem času může projevit. Google upustil také od rozpoznávání obličeje a ovládání gesty díky radaru. Radar u loňského modelu byl totiž v mnoha státech kompletně zablokován z důvodu využívání nepovolených frekvencí. Na prodejnosti by novému Pixelu nemuselo přidat ani to, že na trhu je aktuálně nabízený Pixel 4a. Tento telefon se totiž Pixelu 5 v mnoha ohledech podobá, a navíc nabízí ještě atraktivnější cenovku. I přes tohle vše Google letos nasadil laťku hodně vysoko. Také proto, že cenovka začíná na příjemných 16,5 tisících korun. Prodeje začnou zhruba v polovině října.

Sdílet