Nový Oculus Quest 2, žádné kabely, žádná omezení.

Model Oculus Quest 2 byl oficiálně představen na konferenci Facebook Connect.

Nový Quest 2 přináší hned několik novinek a vylepšení ve všech ohledech stávající verze Quest z roku 2019. Zejména design a výkon dělají z této verze novou vlajkovou loď firmy Oculus. Vývojáři slibují že by měl být především pohodlnější a lépe vyvážený, což je u headset zařízení důležité. K zařízení je také možné dokoupit ještě pohodlnější popruh ve variantě bez baterie nebo s baterií.

Špičkový výpočetní výkon

Nový model nabízí novou čipovou sadu od Qualcomm, Snapdragon XR2, která je speciálně navržena na fungování v rozšířené a virtuální realitě, nabídne tak až dvojnásobný výkon grafiky i procesoru. Kombinace XR2 procesoru a 6GB paměti RAM dělá z tohoto zařízení bestii s bezchybným výkonem. K dispozici jsou dvě paměťové verze – 64 a 256 GB.

Pohled na nový model
Oficiální pohled na nový model Oculus Guest 2. Zdroj: Oculus

Dokonalý obraz i zvuk

Spolu s výkonem patří mezi další novinky nový LCD displej s rozlišením 1 920 x 1 832 pixelů pro každé oko. Tyto údaje nejsou sice nejlepší z pohledu ostatních VR headset zařízení, nicméně proti svému předchůdci se má čím pyšnit. Má dokonce jemnější rozlišení jako konkurence modelů od HTC či Valve index.

Displej nabízí 90 Hz obnovovací frekvence, která zajistí lepší plynulost obrazu, v tomto ohledu je oproti loňskému modelu lepší. Ovšem displej je nutné pro zobrazení 90Hz frekvence manuálně aktivovat jako experimentální režim. Standartně tak využívá stejné frekvence jako u předešlého modelu a to 72 Hz.

Vestavěné reproduktory k vám pak pohrnou 3D poziční audio hodné filmového plátna, které bude slyšet ze všech směrů.

Představení Oculus Quest 2

Skvělá cena

Quest 2 zaujal taky skvělou cenovkou, to je důvod proč se tak zařízení stává mnohem dostupnější. Model s pamětí 64 GB vychází na skvělých 9 350 Kč a model 256 GB vychází na 12 000 Kč.

V obsahu balení nového modelu najdete headset brýle, dva Touch ovladače, napájecí USB-C kabel, napájecí adaptér a dvě AA baterie.

Obsah balení Oculus
Obsah balení Oculus Quest 2