PayPal nově podporuje nákup a prodej kryptoměn

S odvoláním na tiskovou zprávu, kterou PayPal zveřejnil v minulém měsíci nově podporuje nákup a prodej kryptoměn. Tato novinka se však zatím týká pouze amerického trhu, ale je pravděpodobné že tuto službu bude rozšiřovat i do dalších států.

Jak zveřejnil server TheVerge tato služba nově přibyla do účtu PayPalu a dovoluje nakoupit, držet a prodávat kryptoměny pouze na pár kliknutí. PayPal se tak připojuje, k dalším finančním subjektům, které se ke kryptoměnám staví pozitivně. Je tomu tak kvůli stále se zvyšujicímu zájmu o tuto komoditu. Podporované kryptoměny jsou zatím Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash a Litecoin.

Ukázka aplikace PayPal podporující kryptoměny. Zdroj: PayPal.com

To by mohl být pozitivní indikátor pro budoucí adopci těchto měn. PayPal tímto krokem potvrdil důvěru v tyto komodity a může to tedy pomoct její budoucí adopci po celém světě. To i z přesto, že držení kryptoměn na vašem PayPalovém účtu je proti celé myšlence například bitcoinu. Ten vznikl a funguje jako decentralizovaná kryptoměna a bojuje proti bankám jako takovým.

Nejste skutečnými vlastníky kryptoměn

Pokud totiž kryptoměny kupujete na podobných službách nejste tedy jejími skutečnými vlastníky, nemůžete provádět transakce na blockchainové síti a nikdo vám nedokáže, že pro Vás daný subjekt tyto kryptoměny skutečně drží. V tom vidí problém většina kryptoměnových expertů a lidí co se v této branži pohybují delší dobu. Kryptoměna jako Bitcoin vznikla jako nezávislá měna, která má přesně daná pravidla a nemůže být ovlivňována žádným centrálním bodem, tedy bankou. Proto často není doporučováno kupovat kryptoměny právě na těchto platformách.

Způsob pro zkušenější uživatele

Pro držení kryptoměn existuje totiž mnohem bezpečnější řešení. Existují nejrůznější softwarové nebo hardwarové peněženky, které podporují mnohem více kryptoměn a dovolí vám posílat transakce přímo po síti na které byly kryptoměny vytvořeny. Nákup takových kryptoměn probíhá na burzách, ze kterých si pošlete kryptoměny do bezpečí na vaši viruální peněženku. Toto řešení je však složitější pro méně zkušené uživatele. PayPal tak především cílí na tyto, a začínající uživatele v oblasti kryptoměn.