Samsung představil nové monitory s chytrými funkcemi

Samsung nedávno představil novou řadu svých monitorů. Tentokrát se však chlubí chytrými funkcemi, které je možné nalézt v jejich televizích. Jedná se tak ideální monitor jak pro práci, tak pro sledování streamovacích platforem bez nutnosti dalšího zařízení. Jsou schopny nahradit televizi, TV tuner u něj však nenajdete.

Monitor obsahuje mnoho chytrých funkcí

Jedná se totiž o první monitory se zabudovaným wi-fi, bluetooth a možnost propojením s telefony od Samsungu díky technologii Wireless DeX. Tato technologie propojuje chytré telefony s monitorem a používá výpočetní výkon mobilního zařízení, aby zobrazilo rozšířenou plochu pro efektivnější práci.

Díky technologii Wireless DeX rozšíříte obraz z vašeho mobilního zařízení.

Díky operačnímu systému Tizen na tento monitor nainstalujete aplikace, pro streamování online obsahu jako jsou YouTube, Netflix, Amazon prime nebo HBO GO. Obsahuje také technologii AirPlay 2 díky které můžete bezdrátově sdílet obraz a zvuk vašich Apple zařízeních. Monitor má navíc podporu služby Apple TV, která je výsadou televizorů až v posledních letech. Monitor je dodáván s chytrým ovladačem pro pohodlné ovládání.

Výhoda připojení monitoru USB-C kabelem.

Díky dvěma variantám si vybere každý

Samsung Smart Monitor dorazí ve dvou variantách – M5 a M7. V případě levnější varianty Samsung Smart monitor M5 se jedná o FullHD panel ve dvou úhlopříčkách 27″ a 32″. U dražší varianty M7 jde již o 4K panel s úhlopříčkou 32″. V tomto modelu je navíc i konektor USB-C, který nabízí nabíjecí výkon až 65W. V obou případech jde o panel s technologií VA a podporou HDR10. Další užitečnou funkcí, které tyto chytré monitory obsahují je automatická úprava jasu podle okolního prostředí.

Monitory mají také zabudované reproduktory s výkonem 2x5W. Obsahují také USB 2.0 vstupy pro připojení periferií. Cena se pohybuje od 229 dolarů za verzi M5 s úhlopříčkou 27″, 279 dolarů za 32″. Lepší M7 potom vyjde na 399 dolarů. České ceny ani dostupnost chytrých monitorů zatím nejsou známy.

Zdroj: news.samsung.com