Twitter přidává mizející tweety Fleets

Twitter po vzoru ostatních sociálních sítí přidává mizející Tweety Fleets. Nejznámější platforma, která tuto funkci využívá je Instagram. Ovšem i ta funkci převzala od sociální sítě Snapchat. Tweety jsou dostupné jeden den od sdílení a poté nenávratně zmizí.

  • Příspěvky sdílené přes funkci Fleets vydrží viditelné 24 hodin
  • Přes Fleets jde sdílet fotky, odkazy, videa nebo také samotné tweety
  • Již po prvním dni požívání uživatelé hlásí chybu, kdy příspěvky nemizí kdy mají

Jedna z nejpopulárnějších sociálních sítí Twitter se sídlem ve spojených státech přidává do svého portfolia novou funkci. Twitter tak činí po testování této funkce v Brazílii, Itálii, Indii a Jižní Koreji. Tato funkce by měla přinést uživatelům jednodušší způsob, jak vyjádřit své myšlenky a emoce.

Twitter Fleets
Příklad příspěvku sdílený přes funkci Fleets. | Foto: Twitter

Fleets je kopie Instagram Stories

Jednoduše řečeno se jedná o kopii funkce Stories od Instagramu. Přes Fleets můžete sdílet text, reagovat tweety jiných uživatelů, přehrávat video a další. Fleet se dá taky jednoduše upravovat, měnit pozadí nebo připisovat text a další. Fleet má životnost 24 hodin a poté z Twitteru zcela zmizí.

Twitter Fleets
Příspěvky Fleets vašich sledovaných uživatelů jsou zobrazeny ve formě bublin | Foto: Twitter

Twitter také prohlásil, že na platformě nebude žádný indikátor, pokud někdo udělá snímek obrazovky a uloží si co jste přes službu Fleets sdíleli. Váš příspěvek sdílený tímto způsobem bude dostupný všem sledovatelům stejným způsobem jako na ostatních platformách, tedy prostřednictvím bublin na hlavní stránce nebo na vašem profilu.

Tweety nemizí kdy mají

Ale jak sdílel server TechCrunch první problémy této funkce na sebe nenechala dlouho čekat. Díky chybě v kódu se totiž dalo dostat, k některým takto sdíleným Fleetům i po 24 hodinách. Tato chyba dovolovala komukoliv vidět Fleety a stahovat je bez toho, aby se autorovi zobrazilo, že Fleet někdo viděl. Problém je v tom, že každý vytvořený Fleet má vlastní URL adresu, a tato adresa je funkční i v případě expirace Fleetu. Twitter tento problém potvrdil a oznámil, že tato chyba bude co nejdříve opravena.

Zdroj: theverge.com